تاریخچه پیتزاReviewed by مهرناز حسینی on May 8Rating:

برخی بر این باورند که اولین پیتزاها زمانی پخته شد که سربازان ساسانی که در جنگشرکت می‌کردند سپرشان را روی آتش گذاشته و بعد خمیری روی آن می‌گذاشتند ومواد غذایی مختلفی مانند خرما و پنیر را روی آن می‌ریختند و می‌خوردند.

در یونان باستان، نانها را با روغن، گیاهان و پنیر می‌پوشاندند.

پیتزا به شکل مدرن، در ابتدا در ظرف‌هایی در ناپولی در قرن ۱۸ و اوایل قرن ۱۹ میلادی طبخ می‌شد. در آن مقطع زمانی اغلب، نان با مواد تشکیل دهنده مانند سیر، نمک، گوشت، پنیر، ریحان پوشانده می‌شدند. معلوم نیست که گوجه فرنگی برای اولین بار در چه زمانی به پیتزا اضافه شد و در این مورد بسیاری از ادعاهای متناقض وجود دارد. تا حدود سال ۱۸۳۰ میلادی، پیتزا در غرفه‌هایی در هوای آزاد و در خارج از پیتزا فروشی‌ها فروخته می‌شد و برخی از پیتزا فروشی‌ها امروزه این سنت قدیمی را زنده نگه می‌دارند.

بر طبق یکی از افسانه‌های معاصر، نمونه اولیه پیتزا یعنی پیتزا مارگاریتا، در سال ۱۸۸۹ اختراع شد، زمانی که کاخ سلطنتی کاپودیمونته از آشپز خود رافائل اسپوسیتو خواست تا به افتخار بازدید از ملکه مارگاریتا پیتزایی درست کند. از میان سه نوع پیتزای تهیه شده توسط او، ملکه پیتزایی که از سه رنگ پرچم ایتالیا: قرمز (گوجه)، سبز (ریحان)، سفید (موتزارلا) تهیه شده بود را شدیداً ترجیح داد. ظاهراً این نوع پیتزا پس از ملکه تحت عنوان «پیتزا مارگاریتا» نام گذاری شد.

پیتزا توسط مهاجران ایتالیایی در اواخر قرن ۱۹ میلادی به آمریکا آورده شد؛ و در ابتدا در مناطقی که مهاجران ایتالیایی در آمریکا در آن سکونت داشتند، پدیدار شد. پیتزا لومباردی، اولین پیتزا فروشی آمریکا بود که در سال ۱۹۰۵ میلادی در نیویورک افتتاح شد.

پیتزادر ایتالیا

خمیر مصرف شده در ایتالیا دقیقاً همان کیفیت و مزه نان تافتون را دارد.در ایتالیا به‌طور سنتی پیتزا را لوله کرده و با دست می‌خورند پیتزای با نان ضخیم، به طوری که خوراکیهای (سوسیس و …) زیادی روی آن باشد، پس از مهاجرت ایتالیایی‌ها بهآمریکا در قرن ۱۹ مطابق سلیقه آمریکایی‌ها تهیه شد، وگرنه پیتزای ایتالیایی با خمیر نان تافتون و کمی خوراکی روی آن می‌باشد.

جعبه پیتزا

برای انتقال پیتزا از قرن ۱۹ میلادی از ظرف های فلزی استفاده میشد و آشپزهای ایتالیایی محصولاتشان را به فروشنده های خیابانی از این راه می رساندند.

بعد از جنگ جهانی دوم غذای پیتزا بعنوان یکی از غذاهای محبوب مردم شناخته شد و جعبه های مقوایی برای ارسال پیتزا گرم در نظر گرفته شد.

در سال ۱۹۶۳ اولین اختراع ثبت شده جعبه پیتزایی بود که شبیه جعبه های امروزی بوده است , که دارای ویژگی های زیر بود:

دارای قابلیت تا شدن, دارای منافذ تهوی هوا , بدون استفاده از هیچ گونه چسب و منگنه بود . این مقوایی بودن جعبه یکی از عوامل جذب رطوبت و بخار پیتزای گرم بوده است. که در طول زمان این نوع بسته بندی دست خوش تغییرات زیادی بوده است.

Leave a Comment