همبرگر چیست؟Reviewed by مهرناز حسینی on May 6Rating:

همبرگر چیست؟

همبرگر، بیف برگر و یا برگر اسم هایی ست که در دنیا به این غذای خوشمزه نسبت می دهند. همبرگر نوعی ساندویچ است که در آن یک تکه گوشت چرخ کرده را بین تکه های نان گرد قرار می دهند. گوشت چرخ کرده می تواند در ماهیتابه سرخ شود و یا اینکه روی آتش گریل و کباب شود. این غذا همراه با کاهو، گوجه، خیارشور، پیاز، پنیر یا فلفل سرو می شود. برای خوشمزه تر شدن آن از سس هایی مثل خردل، مایونز، کچاپ و … استفاده می شود. اگر قصد راه اندازی فست فود دارید پیشنهاد می کنیم که سس های متنوعی برای ساندویچ های همبرگر تهیه کنید.
بهتر است بدانید که با توجه به این که چه ماده ای در همبرگر استفاده شده باشد انواع مختلفی نظیر چیزبرگر، ماشروم برگر و … به وجود می آید. توجه داشته باشید که اصطلاح برگر به تکه گوشتی گفته می شود که در این ساندویچ استفاده می شود. آیا می دانستید که در انواع گیاهی این غذا از سبزیجات استفاده می شود؟

در گذشته گوشت چرخ كرده ی گرد را استیك همبرگر می نامیدند، ولی وقتی این ماده غذایی را داخل نان قرار می دادند، ساندویچ همبرگر نام میگرفت. تا اوایل قرن بیستم هر دو اصطلاحات به كار رفته خلاصه شده و تنها نام همبرگر و یا حتی برگر به جای اسامی قبلی استفاده میشد.

Leave a Comment